BÜMED MOVE / Çağdaş Dans

Çok yönlü ve dışavurumcu bir dans formu çağdaş dans. Zihin ve bedeni akışkan hareket ile birbirine bağlar. Tıpkı bizler gibi çeşitli müzikler ve içsel duyumlar ile hareketi ortaya çıkarır.

BÜMED MOVE, çağdaş dans ve Boğaziçi’nin özgün çeşitliliği ile sizleri hareket etmeye davet ediyor.


Gün : Çarşamba
Saat: 
19:30-21:30
Süre: 
 4 hafta

Katılım bedeli

Üye: 
350 TL
Misafir: 450 TL

Atölye İçeriği

Düşünen ve sezen bedenin farkındalığına doğru çıkılacak bir keşif bizi bekliyor…

Çalışmamızda, İç görü ve dışa vurum arasındaki etkileşimi dans öğeleri aracılığı ile kuvvetlendireceğiz. Irmgard Bartenieff’in Vücüt bağlantılarını şekillendirme ilkelerinden  (Patterning Body Connection Principles) ve BMC gelişimsel hareketlerinden (Body Mind Centring developmental Movement)  faydalanarak, kişisel ifadeyi fiziksel ve duygusal katılımla teşvik eden bir yol izleyeceğiz. Çalışmamız anatomik bilgiler içeren ısınmalar, yer hareketleri, bireysel ve grup doğaçlama oyunları ve set hareket kombinasyonları içerecektir.

Eğitmen: Yrd. Doç. İlkay Türkoğlu Özgür

MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı, Budapeşte Dans Akademisi, burslu olarak katıldığı Duke Üniversitesi American Dance Festivali ve Viyana Impuls Tanz festivallerinde eğitim aldı. Türkiye ve yurtdışında, “Mu Terminal”, “Hod Works”, “Symptoms Dance Company” topluluklarında dans etti. Ayrıca Aydın Teker, Christopher Elam, Goda Gabor, Szabo Reka, Mark Haim ve Miguel Gutierrez gibi ünlü bağımsız koreograflarla çalıştı.

KaST Tiyatrosu’nun eserlerinde ve Çiğdem Selışık Onat’ın yönetmenliğinde sahne aldı. Yurtiçi ve yurtdışında tanınmış ulusal ve uluslararası festivallerde, çeşitli tiyatro sahnelerinde dans etti, ödüllü eserlerde yer aldı ve koreografilerini sahneledi. Akademik çalışmalarını,yaratım süreçlerine ve bedenin fiziksel, anatomik, dugusal değişimlerinin yaratım sürecine etkisi üzerine gerçekleştiren İlkay Türkoğlu Özgür, MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda yardımcı doçent olarak çalışmaya devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *