Meet Up / TANIŞ / ՇՓՈՒՄ / Rencontre

TANIŞ / MEET UP PERFORMANS PROJESİ & SEZON AÇILIŞ PARTİ JAM

Tanış / Meet Up Projesi, “Dans edebileceğine inanmıyor musun yani?” diye sorarak başladı. Dansın bir kendini ifade ediş biçimi olmasına gönderme yaparak kendini dans seyyahları olarak tanımlayan sanatçılar Marion Binois ve Alan Mathurin’in çağdaş ve hip hop danslarını baz alan deneysel araştırma ve paylaşım odaklı atölyeler ve performansı ile yapılandırıldı. Proje, Atelier Muse, LabStrus (FR) ve Global Youth Union (AM) ortaklığı ile sunularak Nantes Yaratıcı Nesiller İş Birliği Ödülü’nü kazandı.

Tanış / Meet Up, birbirini hiç tanımayan kişi ve grupların bir araya gelerek deneyimleyegeldikleri tanışma sürecinden ilham alıyor. Farklı yaş, sosyal ve kültürel karakterlerdeki kişilerin farklılıkları algılamaları ve kuracakları iletişim ile derinleşecek araştırma ve üretim sürecini izleyiciyle buluşturarak projeye yeni bir katman ekliyor.

Konsept ve Prodüksiyon: Atelier Muse, LabStrus
Dansçılar: Marion Binois, Alan Mathurin,
Katılımcılar: Özel Kadro Anadolu Lisesi öğrencileri, Dadyan Ermeni İlköğretim Okulu Öğrencileri

PARTİ JAM

Kapanış performansının ardından ÇATI’da sezon açılış partisinde hep beraber müziğe ve dansa devam edeceğiz. Jam’de konuk sanatçıların program süresince kullandıkları müzikler eşliğinde dans etmeye başlayacağız. Devamınsa ise, katılımcıların da kendi müzikleri ve/veya müzik aletleri ile katılımlarını da heyecanla bekliyoruz. Enstrüman, play list ve hareketlerinizi alın gelin.

Bizler atıştırmalık bir şeyler, çay ve kahve hazırlıyoruz. Diğer içecekleri ise herkes istediğini alıp geliyor.

KATKI PAYI

20TL – girişte ödenecektir.

Gerçekleşecek etkinliğin geliri ÇATI’nın giderleri (kira, faturalar, mekan iyileştirmesi) için kullanılacaktır.

ZAMANLAMA

Performans: 21 Eylül, Cuma. 19:30; Özel Kadro Anadolu Lisesi (Adres: Zeytinlik Mahallesi, Ömer Naci Sk. No:17 Bakırköy)

Performans ve Parti Jam: 22 Eylül, Cumartesi. 19:30; ÇATI Dans (Adres: Hacı Mimi Sk No:1 Tophane Beyoğlu)